Eagle Point Invitational

1st  208.50 North Medford
2nd 187.50 Eagle Point
11th 63.00 Eagle Point 2nd Varsity

Place Winners
103- 1st- Brandon Bowers, So.Ump. Fall 5:51, 2nd- Joe
Potts, Chu, 3rd- Jordan Lacy, DN Dec 10-5, 4th- Zorg Loustaht, Hen,
5th- Pete Peterson, B-H Fall 2:00, 6th- Mario Barajas, EP
112- 
1st- Brian Bowers, So Ump. Fall 1:54, 2nd- Russell Pascual, Chu, 3rd-
Josh Coker, KU Maj Dec 11-0, 4th- Tyler Moser, Weed, 5th- Edgar Cox,
NMed Fall 1:42
6th: Jesse Ledbetter, NMed
119- 1st- Ruben
Almazan, Cor. Dec 6-4, 2nd- Lamont Hook, Hen 2, 3rd- Ben Zomerdyk, EP
Fall 2:40, 4th- Matthew Buchanan, Mt S, 5th: Dylan Sites, NMed Fall
1:23, 6th: Nathan Milsap, Sher.
125- 1st- Danial Scott, Sher. Fall
5:41, 2nd- Tanner Herman, Por., 3rd- Daniel Soto, EP Dec 3-1, 4th-
Sierra Land, SMed, 5th- Joe Baynes, So Ump. 2, 6th- Kirk Blay-Waas, KU
Fall :10
130- 1st- Aaron David, Hen. Fall :45, 2nd- Nick Schwall,
Etna, 3rd- Kambral Cannefax, SS Dec 11-6, 4th: Alex Littlefair, GP,
5th- Travis Woods, EP Fall 2:51, 6th- Luis Rodriquez, EP 2nd Varsity
135-
1st- Bruce Balcita, So Ump. Dec 6-0, 2nd- Steven Lines, SMed., 3rd-
Ammon Ebert, NMed. Dec 8-2, 4th- Trent Kaiser, EP, 5th- Chase Kearney,
Chu. Fall 1:53, 6th- Tim Thompson, NMed. 2
140- 1st- Zac Brunson,
Chu. Maj Dec 17-4, 2nd- Dylan Fauver, GP, 3rd- Chris Wilson, EP Fall
1:45, 4th- Tyler Rookstool, SS, 5th- Michael Rake, SMed. Fall 1:58 ,
6th- Neiko Skogseth, EP 2nd Varsity
145- 1st- Adam Swogger, SS Inj
Def, 2nd- Stephen Aunz, SS 2 , 3rd- Donovan Transue, Hen. Fall 5:27,
4th- Will Bales, Chu., 5th- Cody Wedman, NMed. Fall 3:28 , 6th- Dustin
Paradis, B-H
152- 1st- Cory Haggans, NMed. Dec 5-4, 2nd- Brandon
Jordan, She., 3rd- Josh Winter, EP Maj Dec 14-5, 4th- Gage Baumer, EP
2nd Varsity, 5th- Jake Scarminach, Ash. Dec 8-1, 6th: Branden Todd,
NMed. 2
160- 1st- Ken Hyland, SMed. Dec 6-4, 2nd: Garrett Davis, EP,
3rd: Kade Peden, NMed. Dec 6-4, 4th: Jose Cruz, GP, 5th: Devin Cavan,
She. Dec 8-3, 6th- Ron Hunt, B-H 2
171- 1st- Brett Mathes, Hen. Dec
5-2, 2nd- Issa Shahin, Ash., 3rd- Steven Josephson, EP Dec 9-6, 4th-
Mark Dickison, NMed., 5th- Taylor Marasco, EP 2nd Varsity Fall 5:53,
6th- Devin Jordan, She.
189- 1st- Bo Yonker, SU Maj Dec 11-1, 2nd-
Kody Bonham, NMed., 3rd- Doug VonEuen, She. Fall 1:59, 4th- Justin
Rick, KU, 5th- Scott Hunt, University Prep Fall 3:21, 6th-  Josh Woods,
Cor.
215- 1st- Clayton Lent, So Ump. Fall 3:27, 2nd- Kyle Rehberger,
Chu., 3rd- Cody Rick, KU Fall :40, 4th- Nik Bieter, EP, 5th- Parker
Goodwin, GP Dec 6-1, 6th: Myles Converse, NMed.
275- 1st- RJ Harter,
Hen. Fall 3:00, 2nd- Robert Ross, NMed., 3rd- Brice Haskell, Sher. Fall
4:20, 4th- Spencer Mills, Chu. 2, 5th- Will Morse, KU Dec 9-5, 6th-
Chance Crane, So Ump..

Speak Your Mind

*